Pravim koracima u svet odraslih

Najbolja priprema za buduće obrazovanje

Nastavnici umesto učitelja ili učiteljice, novi predmeti, nova interesovanja – sve to znači jedno: od V razreda deca se pripremaju da uspešno zakorače u svet odraslih.

Kako ne bi bili preopterećeni novim okolnostima i obavezama, potrebno je uvesti ih u ovo uzbudljivo doba na pravi način i tako im omogućiti da izazove savladaju sa osmehom na licu.

Za to se staraju posvećeni nastavnici  i osoblje Savremene osnovne škole. Vaše dete će bez poteškoća ostvariti prelaz iz nižih u više razrede, dok će obaveze kao što su priprema za malu maturu i polaganje prijemnog ispita shvatiti kao izazove kojima će pristupiti na kreativan način. U Savremenoj osnovnoj školi, vaš školarac uspešno završava svoje osnovnoškolsko obrazovanje i ispunjava uslove za upis u najbolje domaće i međunarodne srednje škole.

Kako se vaše dete priprema za svet odraslih?

Projektna nastava

Sposobnost saradnje sa drugima i udruživanje radi rešavanja problema predstavljaju jednu od glavnih odlika sveta odraslih. U današnjem poslovnom i profesionalnom okruženju rad u timu je nešto što se veoma ceni.
Projektna nastava zahteva od učenika da zajedno sa drugarima sarađuje na rešavanju različitih zadataka koje im je nastavnik zadao. Na taj način ne samo da usvaja novo gradivo već se uče i da radi u timu i tako se priprema za buduće profesionalne izazove.

Sposobnost rešavanja problema i komunikacija sa drugima jesu osnovne odlike koje će vaš osnovac usvojiti kroz ovakav tip nastave.

Prenosive veštine

U dinamičnom svetu 21. veka nije dovoljno samo puko znanje, već je potreban i čitav niz tzv. transverzalnih veština, koje omogućavaju da se znanje primeni na kreativan i efikasan način. Prenosive veštine omogućavaju ljudima da ih primene u različitim kontekstima, od ličnog do profesionalnog. U njih spadaju: moć komunikacije i saradnje, intelektualni kapaciteti, tehnička znanja i organizacione sposobnosti.

Učenici Savremene razvijaju ove važne osobine zahvaljujući učenju na realnim primerima i praktičnom iskustvu i tako se pripremaju da se uspešno nose sa predstojećim profesionalnim izazovima.

Celoživotno učenje

Važne karakteristike uspešnih odraslih ljudi jesu i sposobnost da samostalno uče i težnja ka stalnom usavršavanju. Upravo zato, cilj nastavnog procesa u Savremenoj nije puko prenošenje znanja, već i razvijanje ljubavi prema celoživotnom učenju. Osposobiti učenike da samostalno stiču znanja i usaditi im težnju ka stalnom usavršavanju i intelektualnu radoznalost znači pripremiti ih da budu uspešni profesionalci i ostvareni ljudi u budućnosti. Ovo postižemo tako što učenika podstičemo da samostalno traži rešenja različitih problema i da kreativno razmišlja i uočava multidisciplinarne veze između različitih oblasti.

Predavanja i radionice

Ko najbolje može da učenike upozna sa svetom uspešnih odraslih ljudi ako ne ljudi koji su upravo takvi? Zato u Savremenoj organizujemo predavanja i radionice na različite teme.

Gostujući predavači, stručnjaci iz određenih oblasti, upoznaju osnovce sa životnim temama kao što su ljubav, prijateljstvo, poštovanje drugih, očuvanje  okoline i društvena odgovornost.

U okviru Karijernog dana, roditelji predstavljaju svoja zanimanja, a tu su takođe i zajedničke igre u kojima učestvuju učenici, nastavnici i roditelji.

Srećna deca – uspešni ljudi

U Savremenoj, vaše dete će se pripremiti za svet odraslih na prirodan način i bez stresa. Međutim, to ne znači da decu teramo da odrastu pre vremena. Detinjstvo je značajan periodu u životu čoveka i treba ga poštovati. U Savremenoj, ne samo da učenicima dozvoljavamo da budu deca koja se igraju, druže i raduju već se trudimo da ih naučimo da i kada odrastu nikada ne zaborave dete u sebi i uvek sačuvaju sposobnost za igru i radovanje.

Upis za generaciju 2024/25. je otvoren!