Cambridge nagrade za najbolje

Nagrade i stipendije na svetskom nivou

Učenici Savremene osnovne škole veoma su motivisani da postižu odlične akademske rezultate i uspehe zato što time, između ostalog, dobijaju mogućnost da konkurišu za prestižne nagrade i stipendije koje Cambridge odeljenje za međunarodne ispite i Cambridge Trust dodeljuju samo najboljima.

Cambridge nagrade i stipendije

Za nagrade i stipendije mogu da konkurišu svi učenici koji pohađaju Cambridge International program Savremene osnovne škole, bez obzira na razred, a verujemo da će mnogi od njih ostvariti sjajne rezultate i naći se među najboljima na svetu.

Outstanding Cambridge Learner nagrada

Outstanding Cambridge Learner Award predstavljaju grupu nagrada koje dodeljuje Odeljenje za međunarodne ispite Univerziteta u Kembridžu. One se dodeljuju učenicima širom sveta kao priznanja za izuzetna dostignuća i uspehe na Cambridge ispitima.

Ocene iz svakog predmeta, ali i iz određene grupe predmeta, evidentiraju se u Cambridge sistemu i porede sa rezultatima svih Cambridge učenika na svetu, kako bi se izabrali zaista najbolji u svojim oblastima.

Učenici Savremene osnovne škole, u zavisnosti od svojih dostignuća, mogu da dobiju nekoliko vrsta nagrada: „Top in the World”, „Top in Country”, „Best Across” i „High Achievement”.

• „Top in the World” se dodeljuje se učeniku koji je postigao najvišu ocenu na svetu iz određenog predmeta. Moguće je da bude više učenika u svetu, ali i u istoj zemlji, pa i u školi, koji su dobili potpuno istu ocenu, a s obzirom na to da je njihovo dostignuće jednake vrednosti, i oni će dobiti isto priznanje za taj predmet.
    • „Top in Country” nagrada dodeljuje se učeniku koji je u svojoj zemlji postigao najbolji rezultat iz određenog predmeta. Takođe, može biti više dobitnika ove nagrade u jednoj zemlji, s obzirom na to da više učenika može imati istu, najvišu ocenu iz tog predmeta.
  • „High Achievement” se dodeljuje za izuzetne rezultate iz pretmeta koji nisu toliko tipični, nisu tako čest izbor učenika i na osnovu kojih učenici ne bi mogli da se kvalifikuju za nagradu „Top in Country”. Zato učenici koji imaju najviše ocene iz takvih predmeta u svojoj zemlji dobijaju nagradu „High Achievement”.
  • „Best Across” nagrada dodeljuje se učenicima koju su postigli najbolji ukupan rezultat iz grupe predmeta, u zavisnosti od nivoa na kome je učenik: Cambridge IGCSE® iz 8 predmeta, Cambridge International AS Level iz 4 predmeta, Cambridge International A Level iz 3 predmeta.

Svi učenici koji vredno rade i uče na Cambridge International programu Savremene osnovne škole mogu da očekuju neko od ovih priznanja. Ona istovremeno predstavljaju i značajnu kvalifikaciju i prednost prilikom nastavka školovanja i kasnijeg apliciranja za fakultete, kao i za dobijanje stipendija za školovanje u inostranstvu.

Upis za generaciju 2024/25. je otvoren!