Zdravi obroci u Savremenoj

ZDRAV ŽIVOT I PRAVILNA ISHRANA

DA VAŠ ŠKOLARAC RASTE SA OSMEHOM

Kao što se uče da brinu o okolini, učenici vode računa o sopstvenom zdravlju. Posvećenost zdravom načinu života, a pre svega ishrani, predstavljaju jedan od osnova života u Savremenoj osnovnoj školi.

Edukacija o zdravom načinu života odvija se kroz:

ČASOVE FIZIČKOG
UČESTVOVANJE NA SPORTSKIM TURNIRIMA
ČASOVE JOGE I PEŠAČKE TURE
DOBRO BALANSIRANU ISHRANU

NAJKVALITETNIJA ISHRANA ZA BOLJA POSTIGNUĆA UČENIKA

Pravilna i zdrava ishrana od ključnog je značaja za mlade ljude koji se tek formiraju. Usvajanje svesti o značaju aktivnog života i pravilne, balansirane ishrane u najranijim godinama doprinosi tome da učenici ove navike lakše održavaju i kasnije.

Neuronauka je nedvosmisleno pokazala da ishrana utiče na kognitivni razvoj. Ono što deca jedu utiče na njihovu mentalnu sposobnost i kreativnost. Pravilna ishrana poboljštava vid, motoriku, govor i društvene sposobnosti dece.

Hrana koju učenici konzumiraju predstavlja gorivo za njihovo telo, koje je izloženo velikom broju aktivnosti. Zato je važna briga o izboru i načinu unošenja namirnica koje su pune vitamina, minerala i hranljivih vlakana.

Edukacija o aktivnom životu i pravilnoj ishrani u ranom periodu omogućava učenicima da na vreme shvate koncepte zdravog života, a neki od benefita koje učenici imaju pridržavajući se ovakvog vida života su:

• jačanje moždanih funkcija;
  • bolje fizičko zdravlje;
  • veća koncentracija i bolje usvajanje gradiva;
  • dobijanje dobrih ocena;
  • postizanje boljeg uspeha.
Najkvalitetnija ishrana za bolja postignuća učenika

ŠKOLSKI RESTORAN

U školskom restoranu služi se zdravo pripremljena, raznovrsna najkvalitetnija hrana, kao i ukusni napici od svežeg voća i povrća, koje obezbeđuju priznati i provereni restorani.

Dnevni meni sastoji se od:

• supe ili čorbe,
  • glavnog jela koje sadrži i porciju povrća,
  • sezonske salate,
  • zdravog, integralnog hleba i
  • voća.
  • Supa
  • Glavno jelo
  • Salata
  • Hleb
  • Voće

Učenici u dogovoru sa roditeljima sami odlučuju šta će jesti kog dana, tako što pre početka meseca popunjavaju upitnik sa odabirom jela po danima.

Edukacija o zdravoj ishrani od malih nogu: I učenici učestvuju u pripremi obroka

Savremeni osnovci ne samo što se hrane zdravo u školi već se o značaju zdrave ishrane u njoj i dodatno informišu, ali i učestvuju u pravljenju ukusnih obroka.

Savremena često organizuje gostujuća predavanja lekara i nutricionista kako bi svojim učenicima što više približila zdrav način života, a svake nedelje na nekom od časova savremeni učenici pripremaju zdrav obrok koji na odmoru zajedno degustiraju.

Osnovci uče da pripremaju zdrave obroke u Savremenoj

Nakon što sami odaberu koje zdravo jelo žele da jedu, učenici zajedno otvaraju pristigle pakete zdravih grickalica i voća koji se nabavljaju isključivo od lokalnih proizvođača. Voće i povrće su svakog trenutka servirani i dostupni učenicima u školi, kako bi im pomogli da lakše izdrže školsku rutinu.

Upis za generaciju 2019/20. je otvoren!