Sara Popov Petrović
Nastavnica srpskog jezika i književnosti

Sara Popov Petrović završila je master studije srpskog jezika i književnosti na Filološkom fakultetu u Beogradu. Radeći u nekoliko osnovnih i srednjih škola u Beogradu, stekla je značajno radno iskustvo i veštine neophodne za kvalitetan metodički pristup u nastavi.

U radu i u životu nastoji da održava dobre međuljudske odnose, a to postiže zahvaljujući ljubavi prema deci. U nastavi uspešno ostvaruje cilj – približavanje književnosti i jezika deci i razvoj kritičkog mišljenja.

Sara je inače zaljubljenik u sport, što ju je odvelo i na Sportsku akademiju i studije na smeru za sportskog trenera. Višegodišnji je prvak Srbije u alpskom skijanju, učesnik na Olimpijskim igrama mladih i organizator raznih sportskih dešavanja.

Upis za generaciju 2024/25. je otvoren!