„CORNER DAY” U Savemenoj – Učenje kroz igre i istraživanje

/ / Blog / 19.02.2024

„CORNER DAY” U Savemenoj - Učenje kroz igre i istraživanje

Tri dana zabavnih radionica

U Savremenoj osnovnoj školi ovog meseca održan je još jedan u nizu događaja koji osvetljava put ka inovativnom obrazovanju – „Corner Day”. Ovaj događaj, koji se brzo nametnuo kao jedan od vrhunaca školskog kalendara, ponovo je okupio učenike u jedinstvenom poduhvatu istraživanja i učenja.

Devet radionica koje podstiču sve vrste inteligencije

Sa pažljivo osmišljenim radionicama koje su pokrivale sve, od tehnoloških čuda do umetničkog izražavanja, Corner Day se pokazao kao prilika da se obrazovanje doživi kroz novu prizmu – kao avantura koja čeka na svakom koraku. Svaka radionica, vođena našim strasnim nastavnicima i spoljnim stručnjacima, bila je putovanje u novo znanje, gde su đaci bili istraživači u svojim malim univerzumima.

Evo u kojim sve radionicama su se učenici isprobali:

• Društvena igra „Internet bonton”
  • Naša čula u virtuelnom svetu
  • Geografija – orijentacija na mapi, upotreba GPS-a
  • Autokorekt na srpskom
  • Peper – leksičke vežbe
  • Razgovori sa veštačkom inteligencijom
  • Izrada slagalice na temu bezbednosti na internetu
  • Programiranje kroz istoriju
  • Usavršavanje vokabulara

Obrazovanje u Savremenoj - nauka na zabavan način

Odrastanjem u podsticajnom okruženju kao što je Savremena osnovna škola, deca se razvijaju u istraživače koji kreativno razmišljaju, suočavaju se sa izazovima i postaju spremni za budućnost koja ih čeka. Osnovna namera ovog događaja bila je da se mladima približi nauka na zabavan način, da zavole učenje i postanu otvoreni za ideju celoživotnog obrazovanja. Radionice održane tokom Corner Day-a nadmašile su sva očekivanja đaka, koji su bili više nego oduševljeni iskustvom.