Dača edukuje buduće pešake u Savremenoj osnovnoj školi

/ / Blog / 05.04.2024

Dača edukuje buduće pešake u Savremenoj osnovnoj školi

Školski vozač Dalibor Nikolić održao radionicu o bezbednosti pešaka

U sklopu programa Life Skills, školski vozač Dalibor Nikolić, poznatiji kao Dača, vodio je interaktivnu radionicu za učenike Savremene osnovne škole, usmerenu na edukaciju o bezbednosti pešaka u saobraćaju.

Učenje kroz iskustvo i interakciju

Dalibor Nikolić, školski vozač, omogućio je učenicima da kroz praktične primere utvrde već poznate činjenice, ali i da se upoznaju s novim aspektima bezbednosti pešaka. Radionica je podstakla aktivno učestvovanje đaka, omogućavajući im da kroz pitanja i diskusije prodube svoje razumevanje teme. Učenici su postavljali različita pitanja, a sada, nakon predavanja, informisani su dovoljno da mogu bezbedno da učestvuju u saobraćaju kao petaci.

Life Skills program

Savremena osnovna škola kontinuirano radi na razvoju ključnih veština svojih učenika kroz Life Skills program. Ovaj program ima za cilj da opremi đake neophodnim socijalnim, emocionalnim i kognitivnim veštinama koje su im potrebne za uspešno suočavanje s izazovima savremenog života. Radionice poput ove predstavljaju ključni deo obrazovnog procesa, stavljajući težište na praktično učenje i interaktivno iskustvo.