Dan kojem se svi raduju: Nastava u prirodi!

/ / Blog, Učionica bez zidova / 17.04.2024

Dan kojem se svi raduju: Nastava u prirodi!

Učenici I do IV razreda posetiće kulturno-istorijske i prirodne lokalitete

Učenici od I do IV razreda Savremene osnovne škole imali su priliku da provedu nezaboravan dan u prirodi i posete manastir Fenek i nautičko selo „Biser“. Vreme provedeno van učionice obogatilo je njihovo školsko iskustvo, kombinujući učenje sa igrom i rekreacijom.

Aktivnosti i doživljaji dana

Poseta manastiru Fenek omogućila je učenicima I i II razreda da se upoznaju sa bogatom srpskom kulturnom baštinom kroz zanimljiva predavanja iz istorije. Učenici III i IV razreda istraživali su nautičko selo „Biser“, gde su kroz čas sveta oko nas saznali više o prirodi i vodenom ekosistemu. Dan je bio ispunjen raznovrsnim sportskim aktivnostima koje su podsticale timski duh među učenicima. Iskoristili su priliku i za različite igre i timske aktivnosti, a onda se (prijatno) umorni i zadovoljni vratili kućama.

Značaj praktičnog učenja i boravka u prirodi

Kroz ovaj izlet, učenici su razvili važne životne veštine poput saradnje i samostalnosti. Boravak u prirodi je imao pozitivan uticaj na njihovo emocionalno i intelektualno stanje. Roditelji i učitelji su izrazili zadovoljstvo videvši osmehe na licima učenika, što potvrđuje koliko su ovakve aktivnosti vredne i značajne za celokupni razvoj dece.

Ovo obrazovno iskustvo je ponovo potvrdilo predanost Savremene osnovne škole da svojim učenicima pruži najbolje moguće uslove za učenje, gde se teorijska znanja primenjuju u stvarnom životu, čineći proces učenja živopisnim i efektivnim.