Digitalna arena u Savremenoj: Turnir u Brawl Stars kao edukativni izazov

/ / Blog / 26.04.2024

Digitalna arena u Savremenoj: Turnir u Brawl Stars kao edukativni izazov

Učenici organizovali turnir u popularnoj video igri, učeći kroz strategiju i timski rad

Na inicijativu učenika, Savremena je nedavno organizovala turnir u video igri Brawl Stars, koji je bio prilika za zabavu i za razvijanje važnih veština poput strateškog planiranja i saradnje.

Brawl Stars: Više od igre

Brawl Stars je dinamična video igra koja zahteva od igrača ne samo brze reflekse, već i sposobnost strateškog razmišljanja i timskog rada. Igrači se takmiče u više različitih modova igre, svaki sa svojim jedinstvenim ciljevima i izazovima. Ovo podstiče igrače da razvijaju različite strategije i prilagođavaju svoj pristup zavisno od situacije, što je direktno primenljivo na rešavanje problema u stvarnom svetu.

Učenje kroz igru

Turnir je organizovan u školskoj biblioteci, gde su učenici mogli da se okupe, formiraju timove i zajedno planiraju svoje poteze. Ova aktivnost nije samo omogućila učenicima da uživaju u omiljenoj igri, već ih je i naučila vrednosti timskog rada, kritičkog mišljenja i organizacionih veština. Učitelji su iskoristili ovu priliku da uvedu diskusije o digitalnoj pismenosti i zdravim navikama u korišćenju tehnologije, čime su igru pretvorili u produktivno učenje.

Turnir u Brawl Stars pokazao je kako video igre mogu biti više od sredstva za zabavu i kako mogu doprineti razvoju važnih životnih veština kod mladih. Organizacijom ovakvih događaja, škola nastoji da učenicima pruži zanimljive i korisne aktivnosti koje podstiču kako intelektualni, tako i socijalni razvoj.