Engleski kao drugi jezik u Savremenoj: igra Mini market

/ / Blog / 22.02.2024

Engleski kao drugi jezik u Savremenoj: igra Mini market

Učenici Savremene osnovne škole uče engleski jezik kroz inovativnu igru Mini market

Učenici Savremene osnovne škole su pokazali izuzetnu angažovanost i kreativnost u procesu učenja engleskog jezika kroz inovativnu igru Mini market, gde su kroz simulaciju trgovine uspešno savladali zadate pojmove i komunikacijske veštine.

Učimo na zabavan način

Sama igra osmišljena je kako bi im olakšala učenje engleskog jezika na praktičan i zabavan način. Kroz ovu simulaciju, menjali su uloge prodavca i kupca, koristili uobičajene pozdrave pri susretu na engleskom jeziku i komunicirali šta im je potrebno od namirnica. Učenici su koristili engleske termine za voće, povrće, meso i druge proizvode, dok su određivali i vrednost proizvoda na engleskom jeziku.

Učenici su prvo sve sami napravili

Sve namirnice korišćene u igri bile su ručno izrađene od papira, kartona i boja, što je dodatno doprinelo autentičnosti i kreativnosti ovog učenja. Kroz ovaj praktični pristup, učenici su imali priliku da vizuelno i taktilno osete i zapamte engleske izraze i pojmove, što je značajno doprinelo njihovom uspešnom savladavanju datih lekcija.

Na kraju, učenici su sve naučili i lako usvojili nove izraze na engleskom. Ova interaktivna i angažovana nastavna praksa ne samo da podstiče učenike na aktivno učestvovanje u nastavi, već i omogućava dublje razumevanje i primenu naučenog gradiva. U Savremenoj osnovnoj školi, učimo stvarno drugačije. Gradivo i kreativnost se spajaju i tako nastaju lekcije u kojima učenici uživaju.

Za još lepih školskih priča, zapratite naše društvene mreže.