Humanost na delu: Obradovali smo mališane iz Zvečanske

/ / Blog, Kreativna učionica, osoblje, Vannastavna podrška, Životne veštine / 21.02.2022

Humanost na delu: Obradovali smo mališane iz Zvečanske

SAVREMENI OSNOVCI URUČILI PAKETIĆE DECI BEZ RODITELJSKOG STARANJA

U toku novogodišnjeg humanitarnog bazara u Savremenoj osnovci su ponovo oduševili svojim ponašanjem – odlučili su da od novca koji je sakupljen u toku bazara naprave paketiće za decu iz Centra za zaštitu odojčadi, dece i omladine.

Na taj način su učenici na delu pokazali na koji način je empatija sastavni deo savremenog obrazovanja koje se primenjuje u Savremenoj. Druženje sa mališanima iz Zvečanske je nešto što će, sasvim sigurno, kod naših osnovaca ostati u sećanju.

Osnovci naučili bitnu lekciju – kako biti human i voditi brigu o drugima

Učestvujući u ovoj humanitarnoj akciji, školarci su se zabavljali, ali i naučili još jednu bitnu lekciju – šta znači biti human i kako voditi brigu o drugima. Ovo je još jedan od događaja u okviru kojih su osnovci imali priliku da od svojih učitelja i nastavnika saznaju kako biti društveno odgovoran i kako i najmanji gest mnogima može biti od koristi.

Saosećanje kao primarna emocija i činjenica da svi možemo da budemo društveno angažovani učinili su naše osnovce posebnim u očima dece iz Zvečanske. Emocije koje su se tom prilikom razvile govore o tome da će iz Savremene svi učenici izaći kao pravi ljudi!