Još jedna uspešna Life Skills radionica: pružanje prve pomoći

/ / Blog / 04.03.2024

Još jedna uspešna Life Skills radionica: pružanje prve pomoći

Savremeni osnovci savladali su osnove prve pomoći uz volontere Crvenog krsta

Volonteri „Crvenog krsta Novi Beograd” posetili su Savremenu osnovnu školu kako bi održali radionicu prve pomoći, namenjenu učenicima svih razreda. Radionica je imala za cilj ne samo da obuči mlade u osnovama pružanja prve pomoći, već i da ih podstakne na razmišljanje o značaju humanosti i volontiranja u današnjem društvu.

Veština koja može spasiti život

Kroz interaktivne aktivnosti i praktične demonstracije, učenici su imali priliku da nauče kako da reaguju u različitim hitnim situacijama, od povreda i padova, do složenijih stanja koja zahtevaju brzu i efikasnu reakciju. Volonteri Crvenog krsta su, koristeći svoje bogato iskustvo i znanje, uspeli da prenesu važne lekcije o zbrinjavanju povređenih, istovremeno promovišući vrednosti empatije, solidarnosti i odgovornosti prema zajednici.

Predavanja i obuke realizuju vršnjački edukatori kroz interaktivne radionice prilagođene uzrastu dece na kojima se prva pomoć uči kroz aktivan rad, igru i druženje.

Ovakve inicijative doprinose stvaranju svesti kod mladih o važnosti brige za druge i ulozi koju svako može imati u izgradnji boljeg i humanijeg društva. Radionica u Savremenoj osnovnoj školi samo je jedna u nizu korisnih Life Skills radionica kojima se mladi obučavaju za samostalno funkcionisanje u 21. veku.