Još jedna vesela Dečja nedelja u OŠ „Savremena”

/ / Blog, I-IV / 11.10.2023

Još jedna vesela Dečja nedelja u OŠ „Savremena”

Svaka nedelja je dečja, ali samo jedna nas na to podseća

U obeležavanje Dečje nedelje, najveće nacionalne manifestacije za zaštitu i promociju dečjih prava, i ove godine su se uključili učenici i nastavnici OŠ „Savremena”.

Dečja nedelja je ove godine trajala od 2. do 8. oktobra i bila je ispunjena dečjom grajom, smehom, kreativnim idejama i veselim takmičenjima. Kroz veliki broj aktivnosti, pod okriljem slogana „Veliko srce dece Srbije”, uspeli smo da još više zbližimo naše učenike.

Najaktivniji među njima svakako su bili oni iz mlađih razreda. Oni su sa svojim učiteljicama i učiteljima kroz tematski organizovan program učili o tome kako deca mogu da učine svet boljim mestom. Tako su se naši mališani kroz razne sportske igre, crtanje, ples i zajedničku koreografiju istovremeno zabavljali i učili. Možda i najzanimljiviji događaj bio je maskenbal, koji je završen svečanim defileom.

Pored aktivnosti koje smo organizovali u školi, učenici OŠ „Savremena” učestvovali su i na gradskim takmičenjima organizovanim povodom Dečje nedelje. Posebno smo ponosni na našu učenicu Kasiju Janković iz odeljenja VI-2, koja je osvojila drugo mesto na likovnom konkursu u organizaciji udruženja „Prijatelji dece opštine Novi Beograd”. Primenjujući tehniku tempera na papiru, Kasija nam je vešto prikazala beogradskog „Pobednika” u okviru teme „Beograd po meri dece”.

Tako je, ispunjena lepim događajima, završena još jedna Dečja nedelja. Mi u Savremenoj se radujemo svemu što dolazi i znamo da o deci treba brinuti i podržavati ih 365 dana u godini, a ova manifestacija poslužila nam je da i ostalima skrenemo pažnju na to.