Kreativnost na delu: Lutkarsko čudo učenika IV-3!

/ / Kreativna učionica, Učionica bez zidova, V-VIII, Vannastavna podrška / 28.11.2023

Kreativnost na delu: Lutkarsko čudo učenika IV-3!

Savremena osnovna škola oživljava učenje kroz umetnost i maštovitost

Učenici IV-3 su u Savremenoj osnovnoj školi svoju kreativnost podigli na viši nivo organizujući spektakularno lutkarsko pozorište na času srpskog jezika.

Kako kese, dugmići i čepovi postanu pilići?

Učiteljica srpskog jezika podržala je učenike da stvore nešto posebno umesto klasičnog časa i rezultat je bio nezaboravan.

Kroz maštovite likove koje su sami stvorili, koristeći kese, slamčice, dugmad i čepove od flomastera, učenici su osmislili pravo malo čudo lutkarske umetnosti.

Učionica je postala pozornica na kojoj su se pilići, kreirani s ljubavlju i maštovitošću, pretvorili u neodoljive likove. Ova umetnička avantura ne samo da je obogatila njihove časove već je i naglasila važnost podrške škole u razvoju dece kao celovitih i kreativnih pojedinaca.