Kulinarske avanture u Savremenoj: Trećaci majstori za palačinke!

/ / Blog / 26.04.2024

Kulinarske avanture u Savremenoj: Trećaci majstori za palačinke!

Učionica pretvorena u kuhinju: Trećaci demonstrirali kulinarske veštine praveći palačinke

Školski hodnici mirisali su neodoljivo na sveže pečene palačinke, zahvaljujući veštim rukama učenika trećeg razreda koji su se okušali u kulinarskom poduhvatu

Trećaci u ulozi šefova kuhinje

Zajedno sa svojom učiteljicom, učenici trećeg razreda preuzeli su kuhinjske aktivnosti sa entuzijazmom i ozbiljnošću pravih kuvara. Opremljeni mericama, mutilicama i tiganjima, mališani su samostalno izmerili sastojke, umutili testo i pažljivo pekli palačinke do savršenstva. Svaki učenik imao je priliku da učestvuje u svakom koraku procesa, od merenja brašna i mleka do okretanja palačinki u tiganju, što je doprinelo ne samo njihovom kulinarskom znanju, već i razvoju timskog duha i samopouzdanja.

Vesela učionica i zadovoljni učenici

Atmosfera u učionici bila je ispunjena smehom i radosti dok su trećaci sa ponosom pripremali i delili svoje kreacije. Cela škola se brzo napunila mirisima slatkih i slanih palačinki, privlačeći znatiželjne poglede učenika i nastavnika iz drugih odeljenja. Po završetku kulinarske avanture, usledilo je zajedničko uživanje u plodovima njihovog truda. Učenici i njihova učiteljica Danica sjajno su se proveli, uživajući u ukusnim palačinkama i međusobnom druženju.

Pravljenje palačinki u trećem razredu pokazalo je kako praktične aktivnosti mogu obogatiti nastavni proces, čineći učenje zabavnim i interaktivnim. Ovaj dan će sigurno ostati u lepom sećanju, kako učenicima, tako i nastavnicima, dok su palačinke donele slatku radost u školski dan.