Life Skills Program: Učili smo kako da dođemo do savršene fotografije mobilnim telefonom

/ / Blog / 20.02.2024

Učimo kroz praktičan rad

Učenici Savremene osnovne škole dobili su priliku da steknu praktične veštine i znanja o pravljenju savršenih fotografija mobilnim telefonom, na nedavnoj Life Skills radionici koju je održala učiteljica Ivana.

Teorija i praksa zajedno

Početak radionice obeležili su primeri dobrih i loših fotografija, koje su učenicima pružile osnovne smernice o kompoziciji i estetici u fotografiji. Nakon toga, učenici su se aktivno uključili u proces, koristeći svoje telefone kako bi fotografisali drugare i eksperimentisali sa različitim tehnikama. Učenici su zajedno otkrivali najbolje uglove, različite kadrove, koja vrsta osvetljenja je potrebna za dobru fotografiju, kao i da vode računa o pozadini i stabilnosti kamere. Učiteljica Ivana ih je upoznala i sa mogućnostima koje pružaju sami mobilni telefoni, što je dodatno upotpunilo čitavo iskustvo fotografisanja.

Zabava i kreativnost na delu

Osim što su sticali korisne veštine, učenici su se takođe odlično zabavili tokom radionice. Pozirajući i fotografišući svoje drugare, atmosfera je bila puna smeha i kreativnosti. Učenici su uživali u eksperimentisanju sa različitim pozama, izrazima lica i perspektivama kako bi uhvatili savršeni trenutak. Ova interaktivna aktivnost podstakla je njihovu maštu i kreativnost, a uz to im je omogućila da se opuste i uživaju u procesu učenja.

Veštine neophodne u svakodnevnom životu

Ova radionica predstavlja samo jedan segment Life Skills programa u Savremenoj osnovnoj školi koji ima za cilj da osigura da učenici stiču veštine koje će im biti korisne u stvarnom životu. Kroz praktične aktivnosti poput ove, škola ne samo da podstiče učenike da budu kreativni i vešti, već im omogućava da razvijaju ključne kompetencije za buduće izazove.