Mama u ulozi nastavnice istorije

/ / Blog / 07.01.2024

Mama u ulozi nastavnice istorije

Evo kako je Katerina oduševila odeljenje IV-3 svojim zabavnim predavanjem

Učenici odeljenja IV-3 Osnovne škole „Savremena” imali su jedinstvenu priliku da dožive istoriju na potpuno nov način zahvaljujući posebnom gostu – Katerini Kovačević, mami Mine Kovačević, učenice iz istog odeljenja.

Čas nastao iz ljubavi prema domaćoj istoriji

Katerina, diplomirani politikolog međunarodne politike, održala je fascinantan čas o istoriji Srbije, sa posebnim fokusom na staroslovenskom periodu i lozi Nemanjića. Đaci su bili oduševljeni ovim interaktivnim pristupom učenju. Aktivno su učestvovali, postavljali pitanja i sa velikom pažnjom pratili svaki segment predavanja. Ovaj čas bio je prilika da učenici na konkretnim primerima vide kako prošlost utiče na sadašnjost.

Još jedan primer saradnje roditelja i škole

Ovakav način učenja u potpunosti se uklapa u filozofiju Osnovne škole „Savremena”, koja podstiče roditelje da aktivno učestvuju u kreiranju nastavnog programa.

Katerina Kovačević je sa učenicima podelila svoju strast prema istoriji, inspirišući ih da se dublje zainteresuju za prošlost svoje zemlje. Njeno oduševljenje prenelo se i na učenike, koji su pokazali izuzetno interesovanje za temu i izrazili želju za sličnim časovima u budućnosti.

Čas sa IV-3 bio je izvanredan primer kako Osnovna škola „Savremena” nastoji da obrazovanje učini zanimljivim, interaktivnim i relevantnim za učenike, podstičući ih da aktivno razmišljaju i učestvuju u procesu učenja.