Muzički spektakl u Savremenoj osnovnoj školi: koncert Muzičke škole „Dr Vojislav Vučković”

/ / Blog / 28.02.2024

Učenici oduševljeni raznovrsnošću instrumenata i majstorijom gostujućih muzičara

Savremena osnovna škola bila je domaćin divnog muzičkog događaja. Muzička škola „Dr Vojislav Vučković” održala koncert u aneksu škole. Predstavljajući širok spektar muzičkih instrumenata – od flaute i kontrabasa do gitare, harmonike i klavira – gostujući muzičari pružili su učenicima priliku da dožive čaroliju muzike iz prve ruke.

Obrazovni susret kroz muziku

Izvedbe su obuhvatale različite muzičke stilove i tehniku sviranja, pružajući učenicima ne samo zabavu, već i edukativno iskustvo. Oduševljenje je bilo vidljivo na licima učenika, koji su sa zanimanjem pratili svaku kompoziciju, i s entuzijazmom postavljali pitanja o instrumentima, procesu učenja i vežbanja.

Koncert je bio prilika za učenike da iz prve ruke saznaju o različitim aspektima muziciranja, od tehnike sviranja do discipline potrebne za uspeh. Gostujući muzičari su sa radošću delili svoja iskustva i savete, podstičući mlade da istraže svet muzike dalje. Ova interakcija je pokazala kako muzika može da bude moćan alat za obrazovanje i inspiraciju, otvarajući vrata novim interesovanjima i možda čak budućim karijerama u muzici.