Nađina jahačka medalja i Tarina poetska nagrada: Učenice sedmog razreda osvajaju priznanja!

/ / V-VIII / 01.11.2023

Čestitamo Nađi i Tari na postignutim uspesima!

Uspesi naših učenika su gotovo svakodnevni! Ovom prilikom izdvajamo dva uspeha naših učenica sedmog razreda.

Učenica Nađa Stanković (VII-2) trenira jahanje u konjičkom klubu „Infinity”. Iako trenira nepunih godinu dana, Nađa je prošlog vikenda osvojila dve medalje na preponskom jahanju u kategoriji 60 i 80 centimetara na Novosadskom sajmu. Kaže da joj je neizmerno zadovoljstvo što je učestvovala na ovom takmičenju i da je veoma ponosna na svog konja Urana. Osim jahanja, Nađa trenira i odbojku, a u našoj školi je vredna i posvećena učenica sa svim peticama.

Naša učenica Tara Ponjević (VII-1) učestvovala je na literarnom konkursu koji je organizovalo Udruženje „Prijatelji dece opštine Novi Beograd”. Konkurs je bio raspisan početkom septembra ove godine povodom obeležavanja Dečje nedelje. Na konkurs su pozvani učenici osnovnih i srednjih škola, a zadate teme su bile „Veliko srce dece Srbije” i „Moje srce – moja porodica”. Tara je osvojila drugo mesto pesmom posvećenom porodici. Prenosimo vam je u celosti:

Moje srce – moja porodica

Kad ujutro rano ustanem,
često pomislim da odustanem,
svaki put u sobu uđe nasmejana mama,
koja mi uvek unese radost dana
i ja tada znam da nikad nisam sama.

I tada se polako budi moj tata,
koji užurbano budi moga mlađeg brata.
Porodica je sad pri doručku na okupu
i svi smo kao jedno u matematičkom skupu.

Svako svojim dnevnim obavezama ide,
ali reč-dve se još kaže pride.
Dok na ulaznim vratima stojim,
u svojoj glavi već popodnevne planove krojim.

S kim ću se videti, gde ići, šta obući,
to je sve tako nebitno jer – vratiću se kući.
A kod kuće moje srce neprestano kuca,
to je ono kad mama misli na tebe i štuca!

I ma gde god da odem, odletim,
uvek mi je toplo u srcu kad se samo setim:
Svet je veliki za mene, jednu pticu,
a još je veći kad se vratim u moju porodicu!

Redovno praćenje konkursa i učešće na njima redovna su aktivnost Literarnog kluba u Savremenoj.

Čestitamo Nađi i Tari na postignutim uspesima!