Nastavnica Maja Babić predstavila budućnost obrazovanja na tribini o veštačkoj inteligenciji

/ / Blog / 18.03.2024

Savremena uvek korak ispred svih

Na nedavno održanoj tribini Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, koja je bila posvećena temi „Veštačka inteligencija u obrazovanju: revolucija ili rizik”, Maja Babić, nastavnica robotike, govorila je o praksi Savremene osnovne škole. Kroz svoje izlaganje, profesorka Babić osvetlila je mnoge aspekte primene veštačke inteligencije u obrazovnom procesu, naglašavajući potencijal i izazove koje ova tehnologija donosi.

Kako mi to radimo u Savremenoj

U Savremenoj osnovnoj školi, tehnologija se koristi kao moćan alat za unapređenje nastave i učenja. Kao škola koja je predana inovacijama, kontinuirano težimo integraciji najnovijih tehnoloških dostignuća kako bismo obogatili iskustvo učenika. Veštačka inteligencija nije samo deo nastavnog plana i programa naše škole, već se koristi i kao sredstvo za personalizaciju obrazovnog procesa, omogućavajući učenicima da napreduju u skladu sa svojim jedinstvenim sposobnostima i interesovanjima.

Budućnost obrazovanja: AI

Tribina je bila prilika da se istakne kako veštačka inteligencija može služiti kao pouzdan partner u obrazovanju, podstičući kritičko mišljenje i kreativno rešavanje problema među učenicima. Nastavnica Babić, sa svojim bogatim iskustvom i stručnošću, istakla je da, iako tehnologija nosi određene rizike, pravilnom primenom i etičkim pristupom može znatno doprineti kvalitetu obrazovanja.

Savremena osnovna škola nastavlja da bude na čelu obrazovne revolucije, prihvatajući veštačku inteligenciju kao prijatelja u nastavi, a ne kao pretnju. Naša posvećenost korišćenju tehnologije na pametan i etički način dokaz je našeg liderstva u pripremanju učenika za budućnost, opremljenih znanjem i veštinama potrebnim za uspeh u digitalno doba.