Nikad posećeniji Family SMART u Savremenoj

/ / Blog / 06.03.2024

Nikad posećeniji Family SMART u Savremenoj

Preko 150 dečaka i devojčica oduševljeno je načinom rada Savremene osnovne škole

Family SMART Day u Savremenoj osnovnoj školi, održan u subotu, 2. marta, bio je pravi spektakl edukacije i zabave za decu i roditelje. Događaj je privukao veliki broj porodica koje su želele da zajedno provedu kvalitetno vreme u jednoj od najsavremenijih obrazovnih institucija u regionu. Učesnici su imali priliku da učestvuju u 10 različitih edukativnih radionica, uključujući 9D VR putovanja, robotiku, programiranje igrica na iPadima, likovne radionice i mnoge druge.

Roditelji oduševljeni Savremenom pristupom obrazovanju

Roditelji su posebno isticali zadovoljstvo zbog prilike da se upoznaju sa savremenim edukativnim pristupima i tehnologijama koje škola koristi, uključujući VR naočare, pametne robote i LEGO STEM setove.

Veliki utisak na sve prisutne ostavila je i mogućnost da vide kako Savremena osnovna škola svakodnevno primenjuje interaktivne i multidisciplinarne pristupe učenju, koji deci omogućavaju da na praktičan način usvajaju znanje kroz igru i realne projekte. Ovaj događaj je potvrdio reputaciju škole kao mesta gde učenici mogu da ostvare svoj pun potencijal u stimulativnom i bezbednom okruženju.

Oduševljenje, smeh i zabava

Radionica „Oživimo crteže” bila je jedna od onih koja je izazvala posebno veliko uzbuđenje, gde su deca mogla da vide kako njihovi crteži dobijaju život na ekranima, čime su podstaknuta njihova mašta i kreativnost. Takođe, prilika da se upoznaju sa osnovama programiranja i robotike na zabavan i pristupačan način ostavila je snažan utisak, motivišući ih da se dalje interesuju za STEM oblasti.

Entuzijazam i smeh ispunjavali su prostor škole, dok su roditelji zadovoljno posmatrali svoju decu kako se lako prilagođavaju novim tehnologijama i učenju kroz zabavu. Family SMART Day bio je pravo svedočanstvo moći edukacije koja inspiriše i motiviše, pružajući deci priliku da istražuju, uče i rastu u stimulativnom okruženju koje podstiče njihovu radoznalost i kreativnost.

Više od 400 ljudi ove subote bilo je u prostorijama Savremene osnovne škole i veoma smo ponosni na ovaj odziv. Za sve one, koje na žalost nismo mogli da ugostimo zbog popunjenih kapaciteta imamo dobre vesti. Family SMART day biće održan kroz nekoliko meseci ponovo, a vi nas pratite na društvenim mrežama i prvi saznajte kada prijave ponovo počnu.