NLP radionica Savremenim osnovcima otvara nova vrata razumevanja emocija

/ / Blog / 08.02.2024

NLP radionica Savremenim osnovcima otvara nova vrata razumevanja emocija

Učimo o emocionalnoj inteligenciji

Savremena osnovna škola bila je domaćin izuzetno značajne NLP radionice na temu emocionalne inteligencije, koju je vodila bivša učenica Savremene gimnazije Mina Stanić. Ova radionica predstavlja deo naših napora da učenike opremimo znanjem i veštinama potrebnim za zdrav emocionalni razvoj.

Generacije koje od najranije dobi uče o osećanjima

Radionica je bila koncipirana tako da učenicima pruži praktično znanje i veštine neophodne za prepoznavanje, razumevanje i adekvatno izražavanje sopstvenih emocija. Kroz interaktivne aktivnosti, učenici su istraživali različite emocije, od sreće i ljubavi do tuge i straha i učili kako da identifikuju gde u telu osećaju određene emocije i kako te emocije utiču na njihovo ponašanje i donošenje odluka.

Savremena gimnazijalka za Savremene osnovce

Posebno zadovoljstvo je bilo ugostiti Minu. Njeno prisustvo na radionici bilo je posebno inspirativno, ne samo zato što je ona primer uspešne karijere koja se može izgraditi na temeljima obrazovanja stečenog u Savremenoj gimnaziji, već i zato što je pokazala koliko bivši učenici mogu pozitivno uticati na nove generacije. Videti Minu kako prenosi znanje i veštine đacima Savremene bila je snažna potvrda vrednosti kontinuiteta i povezanosti unutar naše obrazovne zajednice.

Posebno zadovoljstvo za nas kao školu bilo je što smo mogli da pokažemo kako se ulaganje u obrazovanje i razvoj veština naših učenika vraća u obliku njihovih kasnijih dostignuća i doprinosa. Mina je simbol onoga što Savremena teži da postigne – da odgaja pojedince koji ne samo da će uspeti u životu, već će i aktivno doprinositi boljitku zajednice iz koje su potekli.

Danas obrazujemo decu koja će imati bolje sutra

Zamišljajući svet u kojem su generacije ranije imale priliku da uče o emocionalnoj inteligenciji, možemo samo da pretpostavimo koliko bi društvo bilo bogatije za empatiju, razumevanje i bolje međuljudske odnose. U Savremenoj osnovnoj školi, ponosni smo što možemo da doprinesemo ovakvoj vrsti obrazovanja, pripremajući naše učenike da budu odgovorni, emocionalno inteligentni članovi društva.

Pogledajte deliće atmosfere sa radionice na našem Instagram nalogu.