Održana je prva radionica šivenja ove godine!

/ / Blog / 28.12.2023

Održana je prva radionica šivenja ove godine

Učenice trećeg razreda drugarima prenele svoje veštine

Kira i Emili su pokazale svoje umeće i pomogle drugarima da naprave novogodišnje jelkice.

U Osnovnoj školi „Savremena” danas je održana neobična i inspirativna radionica šivenja, koju su vodile Kira i Emili, talentovane sestre iz trećeg razreda. Ovaj kreativni događaj omogućio je učenicima da steknu praktično znanje iz šivenja, koristeći prave igle, materijal, konac i dugmiće za izradu unikatnih novogodišnjih jelkica.

Šivenje nije samo za devojčice

Radionica je bila posebno značajna jer je privukla jednak broj dečaka i devojčica, što pokazuje rastuće interesovanje za veštine šivenja među mladim učenicima oba pola. Kira i Emili su, zahvaljujući svojim veštinama i entuzijazmu, uspele da probude kreativni duh kod svojih vršnjaka, dokazavši da šivenje može biti zabavno i zanimljivo za svakoga.

Ova radionica nije samo prilika da se nauče nove veštine već i predivan primer kako zajednički rad i podrška mogu učenje učiniti zabavnim i smislenim. Kira i Emili su svojom inicijativom i entuzijazmom dale sjajan primer kako svako može doprineti zajednici i kako učenje može biti i zabavno i korisno.

Značaj Life Skills programa

Life Skills program prevazilazi klasičan obrazovni model i usmerava učenike ka sticanju praktičnih veština neophodnih za svakodnevni život. Program pokriva različite aspekte, uključujući zdravstvenu edukaciju, osnove kulinarstva, kućne popravke i finansijsku pismenost, nadilazeći granice standardnih školskih predmeta.

Za atmosferu sa radionice zapratite nas na Instagramu  i Facebooku.