Otkrivanje moći mapa uma: Interaktivna radionica u Savremenoj

/ / Blog / 26.04.2024

Otkrivanje moći mapa uma: Interaktivna radionica u Savremenoj

Edukativni centar „Mape Uma” inspirisao učenike da uče na kreativan i efikasan način

Učenici OŠ Savremena su imali priliku da prošire svoje veštine učenja kroz zanimljivu i interaktivnu Life Skills radionicu o mapama uma, koju su vodili stručnjaci iz edukativnog centra „Mape Uma”.

Šta su mape uma i kako poboljšavaju učenje

Mape uma su vizuelni alat koji pomaže u organizaciji misli, olakšava pamćenje i unapređuje sposobnost učenja. One predstavljaju hijerarhijsku organizaciju ključnih pojmova oko centralne teme, koristeći boje, simbole i slike, što podstiče oba polutka mozga na aktivniju saradnju. Ovaj metod ne samo da povećava efikasnost učenja, već i podstiče kreativno mišljenje, omogućavajući učenicima da na jasniji i sistematičniji način razumeju i povezuju informacije.

Učenici kreiraju svoje mape uma

Radionica u Savremenoj bila je prilika da učenici ne samo uče o mapama uma, već i da sami kreiraju svoje, primenjujući naučene tehnike. Učenici su sa entuzijazmom prihvatili izazov, radeći u grupama kako bi vizualizovali informacije iz različitih oblasti koje ih interesuju. Rezultat su bile originalne i kreativne mape uma, koje su odrazile njihovo razumevanje i individualni pristup učenju.

Radionica mapa uma pokazala je kako moderni edukativni alati mogu obogatiti proces učenja, omogućavajući učenicima da na efikasan i zanimljiv način savladavaju gradivo. Savremena nastavlja sa inicijativama koje podstiču razvoj ključnih veština svojih učenika, pripremajući ih za izazove savremenog obrazovanja.