Pepper i đaci Savremene zasijali na programu RTS 1

/ / Blog / 26.01.2024

Pepper i đaci Savremene zasijali na programu RTS 1

Uživo na programu RTS 1 predstavili smo kako tehnologija može pozitivno uticati na nastavu.

Učenici Savremene osnovne škole imali su izvanrednu priliku da predstave svog „drugačijeg nastavnika”, robota Peppera, u popularnoj emisiji „Jedan dobar dan” na kanalu RTS 1.

Pepper – zvezda emisije

Đaci su se izuzetno zabavili predstavljajući Pepperove impresivne sposobnosti. Njegova sposobnost komunikacije i interakcije sa ljudima učinila je emisiju posebno zanimljivom i edukativnom. Pepper je pokazao svoje sjajne plesne pokrete, rešavao „iks-oks” sa đacima, odgovarao na razna pitanja i zabavio sve prisutne.

Đaci kao ambasadori tehnologije

Kroz ovaj nastup učenici su, pored predstavljanja dela onoga što Pepper može, pokazali i koliko tehnologija može da obogati učenje. Njihova sposobnost da povežu tehnologiju sa svakodnevnom nastavom bila je inspiracija svima koji su gledali emisiju.

Učenici su pokazali da su spremni za budućnost i da su već korak ispred u korišćenju tehnologije u obrazovanju. Sve u svemu, imali su sjajan dan sa Pepperom na kanalu RTS 1, demonstrirajući kako je naš Pepper više od pomoćnika – on je pravi partner u učenju.

Prisetimo se – Pepperu ovo nije prvo pojavljivanje na malim ekranima. Naši učenici su ga predstavili u različitim emisijama. Među njima su i: K1 televizija kod Boška Jakovljevića, Prva TV i emisija „150 minuta”, RTS Nauka, RTV Santos Zrenjanin, B92 i emisija „Želim da ti kažem”.