Petaci Savremene osnovne škole napravili su Food blog

/ / Blog / 26.03.2024

Petaci Savremene osnovne škole napravili su Food blog

Učenici petog razreda vežbaju engleski i kulinarske veštine

Učenici petog razreda Savremene osnovne škole oduševiće vas pripremom sopstvenih specijaliteta u okviru projekta Food blog na času engleskog jezika.

Kreativnost na delu: Mali kulinari dele sa vama svoje recepte

Projekat Food blog pokrenut je sa ciljem da učenici kroz praktičan rad razvijaju svoje govorne veštine na engleskom jeziku, prošire vokabular vezan za hranu i usvoje tehnike digitalnog prezentovanja. Učenici su, inspirisani poznatim svetskim kuharima, samostalno pripremali jela dokumentujući čitav proces, koristeći engleski jezik za opisivanje recepta, ukusa i samog iskustva pripreme.

Inovativni pristup učenju koji inspiriše

Savremena osnovna škola kontinuirano promoviše metode učenja koje su zabavne, interaktivne i motivišuće. Kroz ovakve projekte, učenici ne samo da stiču nova znanja i veštine, već učenje pretvaraju u dinamičan proces koji podstiče kreativnost, timski rad i praktičnu primenu jezičkih kompetencija. Projekat FOOD BLOG ilustruje kako se tradicionalna nastava može transformisati u avanturu znanja, čineći svaki čas novim otkrićem i zadovoljstvom.

Evo nekih sjajnih recepata: