Pravili smo kućice za ptičice sa roditeljima

/ / Blog / 29.12.2023

Pravili smo kućice za ptičice sa roditeljima

Projekat đaka i roditelja u službi očuvanja životne sredine

Učenici odeljenja III-2 su, u saradnji sa svojim roditeljima, uspešno realizovali zanimljivu STEM radionicu fokusiranu na izradu i dekorisanje kućica za ptice.

Nakon što su zajedno pogledali edukativni snimak o izradi kućica, učenici su, uz pomoć roditelja, kreativno dekorisali svoje kućice, a potom ih napunili hranom za ptice.

Poklon za ptičice

Svaki đak je ponosno poneo svoju kućicu sa namerom da je okači na terasi ili postavi u obližnji park i na taj način obraduje pričice koje ostaju u ovim krajevima tokom čitave zime.

Nastavnici i roditelji su izrazili veliko zadovoljstvo ovakvim tipom aktivnosti, ističući važnost praktičnog rada i zajedničkog učenja. Planiramo da nastavimo sa sličnim projektima i u narednoj godini, zato nas obavezno pratite!