Pripreme za SAVREMENA sportski kamp u SAD-u

/ / Blog / 23.04.2024

Pripreme za SAVREMENA sportski kamp u SAD-u

Učenici Savremene imaće priliku da provedu dve nedelje u Americi

U poseti Savremenoj osnovnoj školi, Bojan Vučković, poznati fudbalski trener i bivši igrač, predstavio je uzbudljiv sportski program u SAD-u koji kombinuje sport, obrazovanje i kulturu, namenjen đacima škole.

O bogatoj karijeri i viziji

Bojan Vučković, koji je svoju sportsku karijeru započeo u Partizanu i reprezentaciji Jugoslavije, a zatim nastavio u SAD-u i Kanadi, obišao je Savremenu osnovnu školu kako bi učenicima predstavio svoj najnoviji projekat – letnji sportski kamp u Americi. Vučković, koji je vodio brojne uspešne timove i osvojio mnogobrojna priznanja, delio je iskustva o važnosti sporta i obrazovanja u razvoju mladih talenata.

Detalji o programu kampa

Kamp, koji će se održati od 10. do 25. avgusta 2024. godine, obuhvataće različite sportske aktivnosti uključujući fudbal, košarku i tenis, kao i časove engleskog jezika i obilaske prestižnih američkih univerziteta poput Harvarda i Bostonskog univerziteta. Vučković je naglasio da program nije samo za aktivne sportiste već i za sve učenike koji žele da se okušaju u novim sportovima i poboljšaju svoje jezičke i kulturne veštine. Osim sportskog usavršavanja, učesnici će uživati u bogatom kulturnom i društvenom programu koji obuhvata posete znamenitostima i različite vannastavne aktivnosti.

Bojanova priča o njegovom bogatom sportskom putu i životnim iskustvima očarala je đake tokom njegove posete školi. Oduševljenje je bilo vidljivo na licima dece dok su slušali o raznovrsnim mogućnostima koje kamp nudi.

Ovo je bila prilika da učenici dobiju odgovore na sva svoja pitanja. Stoga, sada znamo da kamp nije namenjen samo dečacima, već ga godinama posećuje i veliki broj devojčica koje imaju sopstveni sprat u smeštaju. Učenike je obradovala činjenica da će tokom dve nedelje imati priliku da istraže čari Amerike kroz posete Bostonu i Njujorku.

Osim treninga dva puta dnevno, program kampa uključuje i raznovrsne dodatne aktivnosti kao što su plivanje, diskoteke, filmske noći i mnogi drugi zabavni sadržaji.