Proslavili smo Dan škole uz kreativnu priredbu učenika Savremene

/ / Blog, I-IV, Životne veštine / 06.06.2023

Proslavili smo Dan škole uz kreativnu priredbu učenika Savremene

Osnovci su svojim talentom i trudom ulepšali Dan škole

Došao nam je novi jun i sa njim još jedan Dan škole. S obzirom na to da se na ovaj datum, 1. juna, obeležava i Međunarodni dan deteta, Dan škole je proslavljen na najlepši mogući način. Ove godine grupa osnovaca je sa svojim nastavnicima pripremila divan kreativni program za Savet roditelja i svoje vršnjake. Program je obilovao raznolikošću umetničkih disciplina čiji je cilj bio da ilustruju kreativnost i talenat savremenih osnovaca.

Program je počeo recitacijama – učenici su, neki samostalno, neki u paru, izlazili pred mikrofon i recitovali stihove kojima su zasenili publiku, što ne iznenađuje ako se uzme u obzir da najmlađi učenici obožavaju takmičenje recitatora koje se održava povodom Svetskog dana poezije.

Nakon recitacija nastupali su osnovci koji su spremili kratku dramsku tačku za publiku. Tačnije, učenici su, obučeni u kostime zeca, lisice, medveda i veverice, izveli kratku predstavu, koju su, držeći se za ruke jedan do drugog, završili divnom recitacijom, za koju su nagrađeni aplauzom.

Treći nastup školaraca je bio muzikalan. Počeo je pesmom školskog hora, gde su učenici, raspoređeni u tri reda, otpevali tri muzičke numere koje su pripremili posebno za ovaj dan. Zatim su petorica članova škole gitare u Savremenoj, uz pratnju svog nastavnika, odsvirali posebnu numeru za publiku, koja ih je s pažnjom posmatrala.

Za poseban estetski doživljaj zaslužne su naše balerine, učenice koje takođe pohađaju školu baleta u okviru škole, koje su svojim harmoničnim i elegantnim plesom ostavile gledaoce bez daha.

I ove godine Dan škole je protekao u zabavi i veselju koje su nam priredili naši talentovani učenici, deca koja svake godine nadmašuju sva očekivanja i dokazuju koliko su darovita.

Evo šta su učesnici i ostali prisutni imali da kažu: