Radionica „Biram da recikliram” oduševila đake

/ / Blog / 20.03.2024

Radionica „Biram da recikliram`` oduševila đake

Učimo o reciklaži kroz umetnost i zabavu

Učenici odeljenja II-2 Savremene osnovne škole pokazali su svoju inventivnost i ekološku svest kroz radionicu „Biram da recikliram”, koja je privukla pažnju svojom originalnošću.

Novi život starim stvarima

Učenici ovog odeljenja, uz podršku svojih roditelja, angažovali su se u projektu koji promoviše reciklažu na jedinstven način. Kroz kreativnu radionicu, koristeći stare kutije, cipele, iskorišćene ambalaže i druge zaboravljene predmete iz svojih domova, učenici su im dali potpuno novu svrhu i estetski izgled. Ovi mali umetnici pretvorili su svakodnevne predmete u nešto novo i korisno, istovremeno podstičući svest o značaju očuvanja životne sredine.

Zelena škola u akciji

Savremena osnovna škola posvećena je ekološki odgovornom obrazovanju, te se aktivno angažuje u podizanju svesti o važnosti reciklaže i očuvanja prirode. Kroz projekte poput „Biram da recikliram”, škola promoviše kreativne načine korišćenja otpada i podstiče učenike da postanu aktivni učesnici u zaštiti životne sredine.