Ružičasta solidarnost: dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

/ / Blog / 04.03.2024

Ružičasta solidarnost: dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Savremena osnovna škola sva u ružičastom, u znak borbe protiv nasilja

U atmosferi zajedništva i solidarnosti, Savremena osnovna škola obeležila je Dan ružičastih majica, globalni simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja. Učenici i nastavnici, ujedinjeni u ružičastom, poslali su snažnu poruku mira i tolerancije.

Zajedno u ružičastom protiv nasilja

Savremena osnovna škola je posvetila dan podizanju svesti o vršnjačkom nasilju. Kroz razgovore i zajedničke aktivnosti, učenici su naučili o važnosti podrške i razumijevanja među vršnjacima. Dan ružičastih majica nije bio samo o oblačenju u određenu boju; bio je to dan kada je školski duh prevazišao uobičajene aktivnosti, usmeravajući fokus ka stvaranju bezbednog i podržavajućeg okruženja za sve učenike.

Kako je sve počelo?

Tradicija ružičastih majica započela je u Kanadi 2007. godine kao reakcija na vršnjačko nasilje, kada su dva učenika stala u odbranu svog vršnjaka koji je bio ismevan zbog nošenja roze majice. Odlučili su da podignu svest i borbu protiv nasilja tako što su i sami došli obučeni u roze i delili roze majice drugim učenicima. Ovaj gest solidarnosti brzo je preplavio školu, pretvarajući je u more ružičastih majica i šaljući snažnu poruku protiv nasilja. Ovaj događaj inspirisao je globalni pokret borbe protiv vršnjačkog nasilja, poznat kao Dan ružičastih majica.