Savremena osnovna škola oživela nasleđe Nikole Tesle

/ / Blog / 25.03.2024

Savremena osnovna škola oživela nasleđe Nikole Tesle

Specijalno predavanje Mirjane Prljević i poklon majice obogatili znanje učenika

U Savremenoj osnovnoj školi održano je inspirativno predavanje o Nikoli Tesli, koje je vodila poznata predavačica Mirjana Prljević, a učenici su dobili posebne majice sa QR kodom.

Predavanje koje inspiriše buduće generacije

Nikola Tesla, poznat kao jedan od najvećih izumitelja svih vremena, bio je pionir u razvoju električne energije i mnogih tehnologija koje su oblikovale moderno doba. Tesla je bio ključan u razvoju naizmenične struje, bežičnog prenosa energije i mnogih drugih inovacija koje su imale dubok uticaj na svet kakav danas poznajemo.

Mirjana Prljević je međunarodno priznata savetnica sa preko 25 godina iskustva u strateškom pozicioniranju u oblasti preduzetništva i poslovne inteligencije. Autor je brojnih profesionalnih tekstova i analiza, te trilogije inspirisane likom i delom Nikole Tesle. Radi i živi između Beograda i Pariza​​.

Gospođa Prljević je gostovala u Savremenoj osnovnoj školi gde je održala fascinantno predavanje o životu i radu Nikole Tesle. Učenici su imali priliku da se dublje upoznaju sa životnim putem ovog velikog naučnika i izumitelja prilikom gledanja dokumentarnog filma koji je detaljno osvetlio Tesline inovacije i doprinose svetu nauke.

Inovativni pokloni za učenike

Kao posebno iznenađenje, učenici su dobili na poklon majice sa QR kodom, zahvaljujući Aleksandru Šubari, ocu jednog od učenika. Ove majice ne samo da nose sliku Nikole Tesle, već i QR kod koji vodi do veb stranice sa dodatnim informacijama i izvorima o Tesli, omogućavajući učenicima da nastave sa istraživanjem i učenjem o njegovom životu i delu.

Bila je ovo prava sinergija znanja i umeća učiteljice, roditelja i stučnjaka, koja je iznedrila izuzetno inspirativno predavanje i dečije oduševljenje.