Savremeni gimnazijalci u poseti savremenim osmacima

/ / Blog / 04.03.2024

Savremeni gimnazijalci u poseti savremenim osmacima

Veliki maturanti odgovorili na sva pitanja malih maturanata

Pre nekoliko dana imali smo priliku da ugostimo maturante Savremene gimnazije, Aleksandra Kašerića, Luku Grubina i Lanu Milivojević koji su došli da posete naše savremene osmake. Ovo druženje bilo je prilika za naše male maturante da iz prve ruke čuju o izazovima i prilikama koje donosi prelazak iz osnovne u srednju školu.

Savremeni gimnazijalci za savremene osnovce

Aleksandar je naglasio važnost učeničkih interesa već od osnovne škole, ističući kako Savremena gimnazija i njeni predani nastavnici od samog početka razvijaju talente i interesovanja svojih učenika. Lana je dodala da škola ne samo da neguje postojeće talente, već i otkriva nove, što je nju inspirisalo da izabere studije psihologije, zahvaljujući mentorskoj podršci savremenih psihologa.

Luka je prvo pokazao svoje umeće na košarkaškom terenu, a zatim predstavio i na koji način mu je izbor škole pomogao u košarkaškoj karijeri. Posvećeni nastavnici, mentorski rad sa učenicima, podrška odeljenjskih starešina i podsticajna sredina, podstakli su Luku da unapredi i svoje akademske, ali i sportske uspehe.

Izbor srednje škole - važna pitanja i korisni odgovori

Maturanti Savremene gimnazije istakli su važnost završnih ispita i ocena iz vladanja, naglašavajući visoke standarde koje škola postavlja pred svoje učenike. Oni su sa ponosom istakli kako Savremena gimnazija nije samo mesto akademskog učenja, već i sigurno utočište koje podstiče rast i razvoj veština, otkrivanje i negovanje talenata, kao i izgradnju akademskih sposobnosti. Osim toga, škola pruža izvanredne mogućnosti za lično usavršavanje, pomažući učenicima da postanu celovite ličnosti spremne za izazove koji ih čekaju u budućnosti.

Maturanti Savremene gimnazije dali odgovore našim osmacima, a mi Vas pozivamo da istražite naš sajt za sve informacije koje vas interesuju. Želimo da se zahvalimo učenicima Savremene gimnazije i poželimo im puno uspeha u budućim sportskim i akademskim poduhvatima!