Savremeni osnovci donirali više od sto hiljada dinara u humanitarne svrhe

/ / Blog / 22.02.2024

Savremeni osnovci donirali više od sto hiljada dinara u humanitarne svrhe

Ovo su rezultati humanitarnog bazara: pomoć za porodicu Čuturilov

Učenici Savremene osnovne škole su tokom decembra 2023. godine organizovali inspirativan humanitarni bazar i odlučili da ulepšaju nekome praznike. Ovaj bazar bio je simbol podrške, solidarnosi i empatije koju negujemo u Savremenoj.

Inicijativa za solidarnost i pomoć u zajednici

Prikupljanje sredstava za porodicu Čuturilov

Tokom poslednje dve nedelje prvog polugodišta, učenici su svojim angažmanom uspeli da prikupe izvanrednu sumu od preko sto hiljada dinara. Ova impresivna suma je s ljubavlju upućena porodici Čuturilov, koja se nalazi u teškoj situaciji, a čiji su članovi identifikovani putem humanitarne organizacije Srbi za Srbe. Ova gesta nije samo finansijska pomoć, već i snažan simbol solidarnosti i podrške unutar školske zajednice.

U Savremenoj negujemo duh zajedništva i znamo da izvanredni akademski uspesi, ne znače mnogo bez humanosti, saosećanja i ljudskosti.

Za još lepih školskih priča, pratite nas na našim društvenim mrežama.