Savremeni osnovci u još jednoj zelenoj akciji

/ / Blog / 04.03.2024

Savremeni osnovci u još jednoj zelenoj akciji

Ekološka akcija „Drvo za budućnost`` sprovedena u saradnji sa Fondacijom 1% i lokalnim Zelenilom

U okviru jedinstvene ekološke inicijative „Drvo za budućnost”, učenici Savremene osnovne škole, u saradnji sa Fondacijom 1% i gradskim Zelenilom, posadili su drveće i time pokazali svoju posvećenost očuvanju životne sredine i unapređenju ekološke svesti u svojoj zajednici.

Zajedničkim snagama ka zelenijem okruženju

Akcija sadnje drveća „Drvo za budućnost” okupila je učenike Savremene osnovne škole, koji su svojim rukama doprineli ozelenjavanju gradskog parka. Svako zasađeno drvo nosi oznaku sa odeljenjem sobe koja je posadila drvo, dodajući ličnu notu ovom značajnom ekološkom poduhvatu.

Ako bi svaka osoba ili svaka porodica posadila barem jedno drvo godišnje, što je dovoljno malo da se može izvesti, učinili bismo zajedno nešto dovoljno veliko da izazove ogromnu promenu! Naposletku, osećaj koji simbolični doprinos ovoj akciji stvara – imati svoje drveće koje će rasti i decenijama biti tu – je neverovatan!

Inicijativa ne samo da promoviše sadnju drveća kao ključni element ekološke svesti i brige o planeti, već i podstiče zajednicu da aktivno učestvuje u stvaranju zdravijeg i lepšeg okruženja za buduće generacije. Učenici su kroz ovu aktivnost naučili o važnosti očuvanja prirode i doprinosa koji pojedinac može imati na globalni ekosistem.

Savremena već godinama stavlja akcenat na ekološko obrazovanje, a učešćem u akciji „Drvo za budućnost” još jednom je pokazala kako obrazovanje može imati konkretan uticaj na lokalnu zajednicu i okolinu. Učenici su proveli dan uživajući u prirodi i zabavi, potvrđujući da učenje o ekologiji može biti i zabavno i korisno.

Kroz ovakve akcije, nastavljamo da negujemo i razvijamo ekološku svest kod svojih učenika, pokazujući da je briga o planeti Zemlji odgovornost koju treba zajednički preuzeti i da svako može doprineti pozitivnim promenama u svojoj okolini.