Savremeni trećaci osvojili treće mesto na gradskom takmičenju u pevanju

/ / Blog / 14.03.2024

Savremeni trećaci osvojili treće mesto na gradskom takmičenju u pevanju

Raspevano odeljenje III-1 predstavilo je opštinu Novi Beograd na takmičenju DEMUS

U uzbudljivoj atmosferi Dečijeg Kulturnog Centra, odeljenje III-1 Savremene osnovne škole pokazalo je izuzetan talenat i trud na gradskom takmičenju u pevanju, osvojivši počasno treće mesto.

Počasno treće mesto

Veliko priznanje zasluženo je pripalo odeljenju III-1, koje je pobedilo na opštinskom takmičenju i time predstavilo opštinu Novi Beograd na gradskom takmičenju. Naši trećaci pokazali su izvanredne vokalne sposobnosti i timski duh. Trećaci su se nedeljama pripremali i vežbali zajedno sa svojom učiteljicom Mirjanom Ilić, a trud se na kraju isplatio.

Pred punom salom Dečijeg Kulturnog Centra naši trećaci su izveli dve numere, narodnu i umetničku pesmu:„U livadi pod jasenom” i “Serenada Beogradu”. Na klaviru ih je pratio Filip Stanković iz III-1, a na poziciji dirigenta našao se Andreja Glišović iz III-1.

Pored odeljenja III-1, izuzetan doprinos takmičenju dali su i učenici iz odeljenja III-3 – Vuk, Kristina, Milica i Đina, čiji su saradnja i entuzijazam dodatno osvetlili nastup odeljenja III-1.

Negovanje umetnosti u Savremenoj

Ovaj uspeh nije samo pokazatelj talenta i posvećenosti mladih pevača, već i rezultat podrške njihovih nastavnika i škole koja kontinuirano podstiče razvoj umetničkih i kreativnih sposobnosti svojih učenika. Uprava škole i nastavnici izrazili su izuzetan ponos zbog ovog dostignuća i zahvalili su se svim učesnicima na njihovom trudu i predanosti. Istovremeno, ovo je podstrek za sve učenike da nastave sa razvijanjem svojih talenata i da se upuste u nove izazove sa verom u svoje mogućnosti.

Za još lepih školskih priča, pratite nas na našim društvenim mrežama.