Savremeni učenik postaje učitelj Luka Vavić, učenik IV-2, predaje likovnu radionicu za III-2

/ / Blog / 21.02.2024

Savremeni učenik postaje učitelj

Luka Vavić, učenik IV-2, predaje likovnu radionicu za III-2

Savremena kao stvarno drugacija škola ima i još nešto što je drugačije – učenike u ulozi nastavnika. Nas pretalentovani Luka kome se svi učenici dive na načinu na koji spontano crta je organizovao radionicu i podelio sa svojim drugarima cake kako da što bolje crtaju.

Toplina i inspiracija

Od prvog razreda, Luka je svojom kreativnošću oduševljavao svoje drugare. Njegova sposobnost da motiviše i inspiriše druge učenike postala je očigledna tokom likovne radionice u odeljenju III-2. Na likovnoj radionici, Luka je pomagao drugarima, pružajući im savete o tehnici i bojama, uz mnogo strpljenja.

Tema: Pogled kroz prozor

Tema radionice, „Pogled kroz prozor”, ohrabrila je maštovito izražavanje i istraživanje. Svi su se bacili na zadatak i prikazali kako to izgleda iz njihovog ugla. Luka je pomagao drugarima i naučio ih posebnim umetničkim trikovima. On je svojom ulogom mentora na likovnoj radionici pokazao koliko inspirativno može biti deljenje znanja i podrška.

U Savremenoj osnovnoj školi neguje se podrška i inicijativa među učenicima, podstičući ih da dele svoje talente i znanje. Inicijative kao što je ova likovna radionica samo su jedan od primera kako se podstiče kreativnost i mentorstvo među učenicima. Za još inspirativnih školskih priča – posetite naše profile ne društvenim mrežama.