Sjajni rezultati na takmičenju First Lego League

/ / Blog / 13.02.2024

Sjajni rezultati na takmičenju First Lego League

Savremena osnovna škola i International School zajedno na takmičenju

Učenici Savremene osnovne škole i International School, udruženi u tim pod nazivom Gamechangers, učestvovali su na prestižnom takmičenju First Lego League. Ovo takmičenje, koje se fokusira na inovacije i tehnološki napredak, privuklo je mlade talente da demonstriraju svoje sposobnosti u robotici i programiranju.

Gamehangers pokazao izuzetno znanje

Tim Gamechangers, koji čine talentovani petaci, pokazao je izuzetnu veštinu i timski duh. Kroz tri runde takmičenja, njihovi rezultati su kontinuirano rasli, počevši od 115 poena u prvoj rundi, 160 poena u drugoj, do impresivnih 170 poena u završnoj rundi. Ovaj uspeh nije samo pokazatelj njihove predanosti i truda, već i visokog nivoa znanja i veština koje poseduju.

Jedinstveno takmičenje u Srbiji

Festival „FIRST LEGO League Explore” je događaj kome se deca raduju mesecima. On ih podstiče da eksperimentišu i razvijaju svoje veštine dizajniranja i konstrukcije kroz zabavan i praktičan STEM metod rada. Roboti koji se tom prilikom koriste su „SPIKE Essential” ili „WeDo”. Predvođena svojim mentorima, deca osmišljavaju i pripremaju projekat na zadatu temu, izrađuju motorizovani model od lego kockica i prave panele i prezentacije. Na ovom festivalu deca kroz igru ulaze u svet robotike, tehnologije i nauke, uče kako da funkcionišu u timu i kritički razmišljaju, poštuju tuđe ideje, razmenjuju iskustva i sarađuju

First Lego League kao prilika za nova prijateljstva

Za svoje dostignuće, članovi tima Gamechangers nagrađeni su medaljama, čime je njihov uspeh na ovom takmičenju dodatno potvrđen. Osim takmičarskog duha, First Lego League je takođe bio prilika za stvaranje novih prijateljstava i uživanje u dobroj atmosferi. U pauzama takmičenja, učenici iz različitih škola su imali priliku da se druže i đuskaju, čime je celokupno iskustvo dobilo još jednu dimenziju zajedništva.

Programiranje od malih nogu i učenje kroz igru

Takmičenje je trajalo od 9 do 18 časova, ali umor nije mogao da umanji entuzijazam i radost mladih učesnika. Ovo iskustvo služilo je i kao inspiracija za dalje usavršavanje i istraživanje u oblasti tehnologije i robotike. First Lego League, koji promoviše nauku, tehnologiju, inženjerstvo i matematiku među mladima, pružio je učenicima platformu za razvoj, učenje i zabavu, dokazujući da je učenje kroz igru moćno sredstvo u obrazovanju budućih generacija.

U Savremenoj osnovnoj školi, atmosfera je uvek puna pozitivne energije i entuzijazma, dok škola neprestano teži ka inovacijama i modernom obrazovanju. Sa vizijom usmerenom ka budućnosti, Savremena osnovna škola je posvećena ne samo pružanju najnovijih obrazovnih resursa i tehnologija svojim učenicima, već i podsticanju njihovog kreativnog razmišljanja i kontinuiranog ličnog razvoja.

Pogledajte deliće atmosfere sa radionice na našem Instagram nalogu.