Sjajni rezultati naših učenika na gradskom takmičenju iz engleskog

/ / Blog / 14.03.2024

Sjajni rezultati naših učenika na gradskom takmičenju iz engleskog

Bravo za Taru, Dunju, Mihaila i Nataliju

Naši osnovci ostvarili su zapažene rezultate na nedavno održanom gradskom takmičenju iz engleskog, osvojivši visoka mesta u različitim kategorijama, čime su se plasirali na republičko takmičenje.

Sedmaci i osmaci briljirali

U specijalnoj kategoriji, Tara Ponjević iz odeljenja VII-1 briljirala je sa svojim izvanrednim nastupom, zasluženo osvojivši prvo mesto. Njena posvećenost i talent bili su neprikosnoveni, čime je Tara postavila visoke standarde u ovoj kategoriji.

U opštoj kategoriji, učenici Savremene osnovne škole takođe su pokazali izuzetan uspeh. Dunja Blagojević iz odeljenja VII-2 osvojila je drugo mesto, dok je Mihailo Vukotić iz VII-3 zauzeo treće mesto, pokazujući izvanrednu posvećenost i veštinu. Natalija Valjarević iz VIII-1 takođe je zauzela visoko drugo mesto u opštoj kategoriji za svoj razred. Ovim rezultatima su se svi učenici plasirali na republičko takmičenje.

Engleski kao maternji u Savremenoj

U današnjem globalnom i dinamičnom društvu, uz otvorenost koju donosi internet, poznavanje engleskog jezika predstavlja neophodan uslov za obrazovanog i uspešnog pojedinca 21. veka.
Vladanje engleskim jezikom otvara učenicima prozor u svet i pristup velikom broju informacija, a obrazovni proces je bogatiji kada su njegovi učesnici u stanju da razumeju materijale na engleskom.

Istraživanja ukazuju na to da su delovi mozga zaduženi za jezik u fazi rapidnog rasta u periodu od 6. do 13. godine. Dakle, jezik se najbolje usvaja u ovim godinama. Zbog toga u Savremenoj posebnu pažnju poklanjamo engleskom jeziku, a ovi rezultati naših učenika predstavljaju pravu potvrdu ovog kontinuiranog i predanog rada i vežbe, kako nastavnika tako i učenika.

Plasmanom na republičko takmičenje, učenici su stekli priliku da predstave svoje veštine i znanje na još višem nivou, dok škola nastavlja sa svojom misijom da podstiče i razvija talente svojih učenika u svim oblastima.