Školski projekat „Stariji brat, starija sestra”: Zajedno ka novim prijateljstvima

/ / I-IV, Life Skills, V-VIII, Životne veštine / 21.11.2023

Generacijsko povezivanje za jaču školsku zajednicu

Ovogodišnji školski program obogaćen je projektom „Stariji brat, starija sestra”, čiji je cilj povezivanje učenika viših i nižih razreda kroz raznovrsne aktivnosti.

Stariji učenici postaju mentori mlađim školskim drugarima, pružajući im podršku u učenju i učestvujući u zajedničkim aktivnostima. Saradnja se može ostvarivati na razne načine, od pomoći prilikom učenja i posete na časovima do raznih drugih zajedničkih aktivnosti.

Timski do banana-hleba

Da bismo proverili da li taj projekat može da uspe, poslali smo članove Učeničkog parlamenta da se pridruže drugacima na kulinarskoj sekciji, koju vodi učiteljica Branka Milićević. Udruženim snagama su napravili i ispekli banana-hleb. Bilo ga je dovoljno da se svi zasladimo i zaključimo da bi ovo mogao biti početak jednog divnog i slatkog programa.

Ova inicijativa obećava novu dimenziju prijateljstva i iskustava među učenicima, otvarajući put ka nezaboravnim trenucima u školskom životu.