Sportski dani u OŠ „Savremena”

/ / Blog / 02.10.2023

Sportski dani u OŠ „Savremena”

Učenici naše škole učestvovali na krosu i turniru u košarci

U Savremenoj je krajem septembra po prvi put održan Kros RTS-a, a naši učenici učestvovali su i na tradicionalnom turniru u košarci.

Kros je započeo na znak ministarke prosvete Slavice Đukić Dejanović direktno iz studija RTS-a, a takmičenje je za nekoliko desetina učesnika organizovano prema uzrastima.

Evo ko su naši najbolje plasirani učenici:

• prvi razred: Aleksandra Milenković (I-3) i Milica Ašanin (I-3);
  • drugi razred: Nikša Janjušević (II-2) i Jekaterina Ivančuk (II-3);
  • treći razred: Vuk Đurđević (III-3), Emili Frančisković (III-2) i Andrej Glišović (III-1);
  • četvrti razred: Filimon Kežman (IV-2) i Dunja Marković (IV-1);
  • peti razred: Vojin Janjušević (V-1) i Mila Dželetović (V-1);
  • šesti razred: Đorđe Bojičić (VI-2) i Vana Vlaović (VI-1);
  • sedmi razred: Đorđe Nenezić (VII-3) i Hajdi Gajić (VII-2);
  • osmi razred: Pavle Micić (VIII-2) i Mia Milošević (VIII-2).

Nekoliko dana nakon krosa u našoj školi organizovan je i tradicionalni turnir u košarci.

Turniri su lep način da naši đaci izraze timski duh i kolektivne sposobnosti, a pobednici ovog puta bili su učenici VIII-2.

OŠ „Savremena” ponosna je na sve učesnike krosa i turnira. Trudićemo se da i u budućnosti negujemo sportski duh, koji je za našu školu izuzetno važan.

Fotografije sa oba takmičenja pogledajte u galeriji ispod.