Stvaramo zeleniju budućnost kroz recikliranje

/ / Blog / 13.05.2024

Stvaramo zeleniju budućnost kroz recikliranje

Naša škola, naša odgovornost: Put ka održivosti

Dobro došli u Savremenu osnovnu školu, gde svaki dan učimo kako naše male akcije mogu napraviti veliku razliku u očuvanju naše planete.

Kreativno recikliranje u odeljenju III-3

Učenici odeljenja III-3, pod mentorstvom učiteljice Ivane, pretvaraju stare kutije, novine i napuštene predmete u umetnička dela i praktične objekte. Ovaj projekat ne samo da promoviše kreativnost, već uči decu o važnosti recikliranja i njegovom pozitivnom uticaju na okolinu.

Zašto je recikliranje presudno za naš ekosistem?

Recikliranje je ključna komponenta održivog života. Smanjujući potrebu za novim materijalima doprinosimo očuvanju prirodnih resursa, smanjenju emisije ugljen-dioksida i očuvanju biodiverziteta. U našoj školi učimo đake kako jednostavne promene u svakodnevnom životu mogu imati dalekosežne pozitivne posledice za čitav ekosistem.