Učenici II-3 oduševili svojim kreativnim sajmom starih zanata

/ / Blog / 20.02.2024

Učenici II-3 oduševili svojim kreativnim sajmom starih zanata

Inovativna prezentacija i motivacija na visokom nivou

Uz osmeh na licima i puno entuzijazma, učenici II-3 razreda Savremene osnovne škole su 13. februara 2024. godine organizovali nezaboravan „Sajam starih zanata”. Ovaj događaj je bio odlučna prilika za učenje o zanatima, a istovremeno je pokazao i iskru kreativnosti i predanosti učenika, ističući tako sve ono što Savremena osnovna škola podstiče.

Zanatske veštine i posebna gošća

Učenici su svojim entuzijazmom obasjali sajam, predstavljajući različite zanate poput krojača, parfemdžije, grnčara i sajdžije. Gostovanje Jelene Savurdić dodalo je poseban sjaj događaju, pružajući dragocene savete i inspiraciju iz prve ruke. Uz demonstraciju veštine kroz gotove proizvode, prikaze izrade i dinamične prezentacije na Linoit tabli, učenici su sa puno ljubavi prenosili svoje znanje i iskustvo posetiocima.

Diplome, osmesi i inspiracija

Na kraju manifestacije, svi učesnici su nagrađeni diplomom „Savremenog zanatlije”, dok je najoriginalniji kostim i najbolja prezentacija nagrađena posebnim priznanjem. Atmosfera je bila ispunjena pozitivnom energijom, a zanatlije, gosti i publika su se razišli sa puno lepih utisaka i inspiracije za dalje.

Kroz svoje aktivnosti, učenici II-3 su pokazali da je Savremena osnovna škola mesto gde se neguje kreativnost, inovativnost i tradicija, gradeći tako buduće generacije spremne za sve izazove koje život nosi. Za više lepih školskih priča, pratite nas na našim društvenim mrežama.