Učenici IV-3 istraživali tajne magneta sa svetski poznatim naučnikom

/ / Blog / 26.04.2024

Učenici IV-3 istraživali tajne magneta sa svetski poznatim naučnikom

Majkl Gregori oduševio učenike Savremena svojom radionicom o magnetizmu

Učenici IV-3 odeljenja Savremene osnovne škole uživali su u jedinstvenoj prilici da učestvuju u interaktivnoj online radionici o magnetizmu, vođenoj od strane Majkla Gregorija, uglednog profesora i saradnika instituta CERN.

Eksperimentisanje sa magnetima: Učenici u ulozi mladih naučnika

Majkl Gregori, poznat po svojim inspirativnim edukativnim metodama, predstavio je učenicima IV-3 osnove magnetizma kroz seriju eksperimenata. Učenici su aktivno učestvovali u praktičnim aktivnostima koje su uključivale korišćenje različitih vrsta magneta i papira za istraživanje njihove snage i svojstava. Ova praktična sesija omogućila je učenicima da neposredno dožive znanstvene fenomene, što je doprinelo boljem razumevanju i većem interesovanju za prirodne nauke.

Majkl Gregori: Putujući naučnik koji inspiriše

Majkl Gregori nije samo profesor prirodnih nauka, već i istraživač koji svoje znanje deli putujući svetom. Saradnik CERN-a, Gregori je poznat po radu sa darovitim učenicima i nosilac je prestižne SonS nagrade. Njegove radionice, koje kombinuju teorijsko znanje i praktične aktivnosti, omiljene su među mladim istraživačima širom sveta. Dok je vodio radionicu iz Argentine, učenicima je bilo posebno zanimljivo da uoče vremenske razlike i čuju o Gregorijevim avanturama. Njegov odlazak na aerodrom za novu destinaciju na kraju predavanja ostavio je trajan utisak na učenike, podstičući ih da sanjaju veliko i teže ka otkrivanju novih znanja.