Učenici Savremene osnovne škole briljirali na međunarodnom Hippo takmičenju iz engleskog jezika

/ / Blog / 18.03.2024

Osnovci pokazali izuzetno znanje na prestižnom globalnom nadmetanju

Na nedavno održanom međunarodnom takmičenju iz engleskog jezika „Hippo”, učenici Savremene osnovne škole ostvarili su zapažene rezultate, takmičeći se s vršnjacima iz različitih delova sveta.

Svet jezika kroz dečje oči

Savremena osnovna škola je ponosno predstavljala Srbiju na međunarodnom takmičenju iz engleskog jezika „Hippo 2023″, gde su njeni učenici od drugog do osmog razreda pokazali izuzetne lingvističke sposobnosti i međukulturno razumevanje.

Osnovano 2012. godine, Hippo Association je i danas referentno jezičko takmičenje u preko 60 država sveta. Hippo je najveće jezičko takmičenje na svetu i povezuje decu, škole i obrazovne institucije. U Srbiji, Hippo je počeo 12 sezonu i želimo svima dobrodošlicu u još jednu uzbudljivu Hippo priču.

Ovo takmičenje nije samo test znanja, već i prilika za mlade da razviju svoje komunikacijske veštine, samopouzdanje, i da steknu nova prijateljstva. Učestvovanje u Hippo takmičenju potvrđuje posvećenost Savremene osnovne škole kvalitetnom obrazovanju i međunarodnoj saradnji, te stavlja akcenat na važnost učenja jezika od najranijih dana.