Učenici Savremene osnovne škole otkrivaju čari grčkog jezika

/ / Blog / 07.03.2024

Učenici Savremene osnovne škole otkrivaju čari grčkog jezika

Radionica grčkog jezika obogatila Life Skills program

U okviru inovativnog Life Skills programa, Savremena osnovna škola je organizovala posebnu radionicu grčkog jezika koju je vodila Ivana Busić Janković, priznata profesorka i vlasnica škole jezika „Hellas”. Radionica je bila usmerena ka upoznavanju učenika sa osnovama grčkog jezika, alfabetom i bogatstvom grčke kulture.

Otkrivanje grčkog jezika i kulture

Kroz interaktivne aktivnosti, učenici su imali priliku da se upoznaju sa grčkim alfabetom i da nauče osnovne fraze. Između ostalog, naučili su kako da naruče sladoled i bliže se upoznaju sa elementima grčke kulture. Cilj radionice bio je da se deci približi novi jezik na zabavan i edukativan način, podstičući njihovu radoznalost i želju za učenjem.

Savremena osnovna škola - mesto za širenje vidika

Savremena osnovna škola kontinuirano teži da svojim učenicima pruži što bogatije obrazovno iskustvo, uključujući i upoznavanje sa različitim kulturama i jezicima. Ova radionica grčkog jezika samo je jedan od primera kako škola primenjuje svoj cilj da razvije sveobuhvatne sposobnosti učenika, pripremajući ih za globalno okruženje i buduće izazove.

Za još lepih školskih priča, i novih Life Skills radionica, zapratite nas na našim društvenim mrežama.