Učenici Savremene osnovne škole učestvovali na Festivalu nauke: Praktično znanje kroz interaktivne radionice

/ / I-IV, V-VIII / 05.06.2023

Znanje u pokretu: Eksperimenti, robotika i logičke igre oduševili učenike Savremene osnovne škole na Festivalu nauke

Učenici Savremene osnovne škole posetili su ovogodišnji Festival nauke, najveći naučni događaj u regionu jugoistočne Evrope. Na festivalu su imali priliku da pokažu svoje znanje i učestvuju u različitim aktivnostima i eksperimentima iz matematike, fizike, biologije, tehnike i tehnologije.

Festival nauke, koji se već šesnaest godina održava u Beogradu, pruža priliku svim posetiocima da kroz interaktivne radionice i raznovrsni sadržaj steknu nov i svež pogled na svet nauke. Festival je ove godine organizovan pod sloganom „Novo doba”, a okupio je više od 800 učesnika iz Srbije i inostranstva i tom prilikom je predstavljeno više od 170 naučnih programa.

Učenici Savremene osnovne škole imali su priliku da iskažu svoju kreativnost i radoznalost kroz radionice o svemiru i planetama koje bismo jednog dana mogli da naselimo, da zajedno sa nastavnikom istorije saznaju kako je biti arheolog i šta nam je za to sve neophodno, da izučavaju svetlosne pojave, da saznaju više o ekologiji i reciklaži, o kojima svakodnevno govorimo na gotovo svim časovima u školi, da koriste mikroskope i učestvuju u uzbudljivim naučnim eksperimentima.

Na festival su išli učenici koji su se u ovim naukama na takmičenjima isticali, a nastavnica fizike i nastavnica biologije vodile su i sve ostale učenike koji su pokazali interesovanje za ovu vrstu aktivnosti.

Festival nauke je kroz širok spektar interaktivnih radionica i sadržaja pružio učenicima jedinstvenu priliku da nauku dožive kao neodvojivi deo svakodnevnog života i da istovremeno razviju nov i svež pogled na različite naučne oblasti.