Učenici V i VI razreda istraživali bogatu srpsku istoriju i kulturu na dvodnevnoj ekskurziji

/ / I-IV, V-VIII / 02.06.2023

Putovanje kroz istoriju: Topola–Oplenac–Orašac–Risovača–Aranđelovac

Krajem maja realizovana je dvodnevna ekskurzija za učenike petog i šestog razreda sa bogatim i zanimljivim sadržajem.

Naši učenici su tokom prvog dana ekskurzije posetili Karađorđev konak, Crkvu Svetog Đorđa, koja predstavlja mauzolej dinastije Karađorđević, Marićevića jarugu, Kuću kralja Petra I sa muzejskom postavkom predmeta u vezi sa dinastijom Karađorđević, spomen-školu „Prvi srpski ustanak” i Spomenik voždu Karađorđu, gde su imali čas iz istorije. Cilj posete svih ovih destinacija bio je da se učenici, na zanimljiv način, prisete znanja stečenog iz istorije, geografije i srpskog jezika i književnosti.

Nakon toga su bili smešteni u Vili „Aleksandar” u Orašcu, gde su prenoćili i išli u diskoteku. Dobra zabava bila je zagarantovana!

Tokom drugog dana ekskurzije učenici su posetili Narodni muzej u Aranđelovcu, park Bukovičke banje, izvor kisele vode, kao i pećinu Risovaču, gde su učili o kulturi iz paleolitskog doba.

Svaki izlet i svaka ekskurzija predstavljaju ne samo priliku za sticanje novih znanja već i za razvijanje timskog duha, solidarnosti i prijateljstva među učenicima. Naši učenici se veoma raduju ovakvim ekskurzijama, jer osim zanimljivih destinacija koje posete, uživaju u zajednički provedenom vremenu koje je ispunjeno dobrim druženjem.