Učenici VII-1 posetili kompaniju Simens u okviru projekta „Parents at Work”

/ / I-IV, V-VIII / 02.06.2023

Učenici VII-1 posetili kompaniju Simens u okviru projekta „Parents at Work”

Iz učionice u svet tehnologije: Učenici VII-1 upoznali rad i istoriju kompanije Simens

Učenici VII-1 su kao deo našeg inspirativnog projekta „Parents at Work” imali priliku da posete Simens, jednu od vodećih tehnoloških kompanija u svetu. Cilj ovog projekta je da učenici steknu uvid u razne profesije kroz direktnu interakciju sa roditeljima svojih vršnjaka.

U Simensu je učenike ugostio Goran Milisavljević, otac naše učenice Mije Milisavljević. Goran je sa učenicima podelio dragocene informacije o radu i istoriji Simensa, kao i o poslovima budućnosti u oblasti tehnologije. Ova poseta bila je idealna prilika da učenici steknu realniji uvid u svet tehnologije i poslovanja.

Inače, kompanija Simens, osnovana 1847. godine, jedan je od pionira u oblasti elektrotehnike i elektronike. Danas ova globalna kompanija zauzima vodeće pozicije u oblasti industrije, energije i zdravstvene zaštite, konstantno unapređujući svoju tehnologiju i pružajući inovativna rešenja koja oblikuju budućnost naše svakodnevice.

Učenici su uživali u ovoj poseti, puni su utisaka i ne mogu da dočekaju da podele ovo iskustvo sa svojim vršnjacima. Tokom posete pratnja naših učenika bili su nastavnici Irena Stanković i Đorđe Rikić, jednako impresionirani i zahvalni na ovakvoj prilici.

Naše nastavno osoblje i učenici se raduju budućim posetama i saradnjama u okviru projekta „Parents at Work”. Poseta Simensu je još jedan dokaz kako ovaj projekat pomaže našim učenicima da bolje razumeju profesionalni svet koji ih očekuje u budućnosti.