Učionica bez zidova i čas arhitekture

/ / Blog / 21.03.2024

Učionica bez zidova i čas arhitekture

Učenici Savremene osnovne škole istraživali svet arhitekture uživo

Učenici Savremene osnovne škole su svoje učenje podigli na novi nivo kroz nekonvencionalan pristup nastavi tehnike i tehnologije. Tokom dva časa ovog predmeta, učenici su znanje prikupili kroz učionicu bez zidova, odnosno na otvorenom prostoru, gde su imali priliku da direktno istraže svet arhitekture.

Obilazak gradilišta

Prva destinacija njihovog neobičnog učenja bilo je gradilište novog stambenog objekta u Westu. Ovde su učenici imali priliku da vide proces nastanka zgrade u realnom vremenu, upoznaju se sa građevinskim materijalima i tehnologijama koje se koriste, kao i da razumeju složenost procesa izgradnje.

Nakon toga, učenici su posetili West mol, gde su imali priliku da posmatraju maketu celokupnog bloka. Ova poseta omogućila im je da steknu uvid u urbanistički planiranje i organizaciju prostora, kao i da razmotre uticaj modernih arhitektonskih rešenja na izgled gradova.

Predavanje o savremenoj arhitekturi i obilazak bloka West

Nakon obilaska, učenici su imali priliku da prisustvuju predavanju o savremenoj arhitekturi, gde su se upoznali sa najnovijim trendovima i pristupima u arhitektonskom dizajnu. Potom su krenuli u šetnju kroz blok West, gde su pažljivo posmatrali arhitekturu modernih zgrada, analizirajući njihovu funkcionalnost, estetiku i uticaj na okolinu.

Inspiracija u stvarnom svetu

Ova nekonvencionalna nastava omogućila je učenicima da naučeno primene u praksi, te da steknu dublje razumevanje sveta arhitekture i građevinarstva. Kroz direktno iskustvo i praktičnu primenu, učenici su ojačali svoje veštine posmatranja, analize i kreativnog razmišljanja, otvarajući nove horizonte za svoje buduće akademske i profesionalne puteve.