Zapaženo učešće Savremenih Lego Šampiona

/ / Blog / 23.04.2024

Zapaženo učešće Savremenih Lego Šampiona

Dva tima iz naše škole među 160 učesnika iz cele Srbije

Savremena osnovna škola bila je domaćin regionalnog festivala First Lego League Explore, gde su se mladi inženjeri i naučnici takmičili u kreiranju inovativnih projekata iz oblasti robotike i tehnologije. Festival je privukao učesnike iz čitave Srbije, čineći ga pravom svečanošću znanja i kreativnosti.

Otkrivanje sveta robotike kroz igru

First Lego League Explore je globalni program koji inspiriše mlade da se bave naukom, tehnologijom, inženjeringom i matematikom kroz zabavu, kreativnost i saradnju. Cilj ovog projekta je razvijanje kritičkog mišljenja, timskog rada i inovativnih rešenja za realne probleme. Učesnici, uzrasta od 6 do 10 godina, imaju priliku da dizajniraju i programiraju LEGO robote te kroz igru razvijaju svoje veštine i znanja. Svi su se sjajno proveli, učeći i radeći u timovima dok su istraživali fascinantni svet robotike.

Festival oživeo duh zajedništva i inovativnosti

Atmosfera na festivalu bila je puna uzbuđenja i pozitivne energije. Veliki broj učesnika i posetilaca, uključujući roditelje i mentore, doprineo je stvaranju inspirativnog i motivacionog okruženja. Ekipa Savremene osnovne škole istakla se odličnom organizacijom događaja, obezbeđujući sve potrebno za nesmetano odvijanje takmičenja. Učesnici su sa oduševljenjem delili svoja iskustva i ideje, dok su mentori s ponosom posmatrali svoje timove kako se razvijaju i rastu. Festival nije samo bio prilika za takmičenje, već i za stvaranje novih prijateljstava i jačanje timskog duha među mladima iz različitih delova Srbije. Organizator festivala u Srbiji je Udruženje Prava Priča, dok je Super Glavce PDP operativni partner za FIRST LEGO League u Adria regiji, koja obuhvata Srbiju, Hrvatsku, Crnu Goru i Sloveniju.